Teknologjia qe po rrenon traditen

25/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga ANTONETA POLO Si po e prishin ndertimet e reja ne qytetin e Gjirokasteres traditen shumevjeçare te qytetit muze. Ajo pjese e qytetit, qe mund te konsiderohej si “çertifikata e identitetit” te Gjirokastres, po shkon drejt rrenimit dhe degradimit. Ja masat e propozara Pas viteve ’95 filloi ne Gjirokaster nje ‘lulezim’ ndertimesh, veçanerisht ne fushen e shtesave te pallateve, e cila vazhdon edhe sot, kjo si rezultat i kostos se ulet te shtimit te siperfaqes se ndertimit te banesave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of