Telashet financiare perhapen ne Belgjike dhe Austri

18/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint “Standard & Poor’s” paralajmëroi se ka të ngjarë të rishikojë në ulje vlerësimin e kreditit të Belgjikës (aktualisht në AA+), ndoshta brenda gjashtë muajsh. Kombinimi i borxhit të madh qeveritar, deficitit të lartë buxhetor dhe paqëndrueshmërisë kronike për të formuar një qeveri, ishin arsyet kryesore që mund të ndikonin në një vendim të tillë. Kjo ngjarje nuk është ende e pashmangshme, por njoftimi i dukshëm për një “pikëpamje negative” paralajmëron shpërndarjen e telasheve aktuale financiare të disa vendeve të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of