Telekomi paguan vetëm shpenzimet gjyqësore, jo 32 milionë euro

29/05/2017 10:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtori menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, tha se “me nënshkrimin e marrëveshjes, shmangëm një falimentim potencial të Telekomit të Kosovës. 2300 punëtorë do të ruajnë vendin e punës. Në vend të gjobës 32 milionë euro, do të paguhen vetëm shpenzimet gjyqësore. “Punëtorët dhe familjarët e tyre të flenë të qetë, sepse shmangëm falimentimin”, tha drejtori menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa. Drejtori menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, nënshkroi me drejtuesit e Z-Mobile marrëveshjen e cila […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of