Tenerife – Xhevahiri i Ishujve Kanarike

09/07/2012 9:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIshulli më popullor dhe njëkohësisht më i madh prej ishujve të famshëm të Spanjës është Tenerife. Ky ishull me peizazh të mrekullueshëm pret më shumë se 10 milionë vizitorë në vit. Tenerife është shumë popullor, veçanërisht gjatë Pashkëve katolike, megjithatë është atraksion që vizitohet gjatë gjithë vitit.         Tenerife nuk ka qenë gjithmonë kaq i lulëzuar. Turistët filluan të vërshojnë drejt këtij ishulli, vetëm pas zhvillimit të transportit masiv ajror, në vitet 1960. Megjithëse, për arsye politike, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of