TENSION Ne PRAG ZGJEDHJE

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPunetoret dhe arsimtaret pas tete dite greve urie perfituan nje rritje 12%, ose 15 euro. Greve ndaj Qeverise se Kosoves do te bejne gjyqtaret, punetoret e shendetesise, minatoret e rTrepcesrr, nese ajo injoron kerkesat e tyre. Haki Shatri, minister i Financave thote se ne nuk mund te ndryshojme kornizat e buxhetit sa here qe dikush deshiron kete  Punëtorët e arsimit në Kosovë sivjet e kanë filluar  vitin shkollor të bindur se kishin arritur marrëveshje me Agim Veliun, ministër i Arsimit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of