Terhiqen financat: provigjionet do njihen si shpenzime

23/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pas një projekti të parë, që parashikonte mosnjohjen e provigjioneve (fondeve për mbulimin e huave të këqija) të bankave si shpenzime të zbritshme, financat janë tërhequr. Burime zyrtare nga Ministria e Financave konfirmuan për “Monitor” se ky draft (që ishte në kuadrin e disa ndryshimeve në ligjin ‘Për Tatimin mbi të Ardhurat’) bie poshtë dhe se janë pranuar propozimet e bankave. Do të ketë ndryshime në mënyrën se si do të konsiderohen provigjionet, por gjithsesi ato do të jenë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of