Tërmeti po ndikon në uljen e shpenzimeve konsumatore

03/02/2020 1:13 PM 0 komente

Enio Jaço i Dhomës Amerikane Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço, u shpreh gjatë punimeve të Forumit Ekonomik të Tiranës II, se, sipas reagimeve që kanë marrë nga anëtarët, tërmeti do të ndikojë në uljen e shpenzimeve konsumatore si dhe në reduktimin e të ardhurave. Jaço theksoi se tërheqja e investimeve është më e rëndësishme se kurrë për Shqipërinë. “Investimet krijojnë tregje të reja pune, mundësi biznesi dhe rrisin konkurrencën. Por ato janë bërë edhe më kritike se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of