Territori nen nje planifikim te ri

01/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ministria e Transportit ka hartuar nje projektligj te ri per “Planifikimin e Territorit”, i cili pritet te vendose rregulla te reja “loje” ne sistemin urbanistik te vendit. çfare efetesh pritet te kete te ndertuesit Shqiperia eshte ndoshta nder te paktat vende e cila funksionon me nje sistem kaotik planifikimi, sepse planet e zhvillimit urban miratohen si nje zgjidhje e çastit dhe jo si koncepte te cilat duhet t’i rezistojne kohes. Per t’i dhene fund kesaj epoke te vjeteruar, vetem […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of