Tete keshilla per nje CV efektive

29/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në një moment të karrierës tuaj, ju do të duhet të përgatisni CV-në tuaj. Ajo mbetet forma më e përdorur për të paraqitur vetveten te punëdhënësit ose agjencitë e punësimit. Më poshtë janë disa këshilla për CV-të: 1. çdo version i CV-së duhet të përfshijë dy faqe dhe jo më shumë se tre. Përgatitja e CV-së duhet të jetë në mënyrë të tillë që të japë të dhëna rreth aftësive tuaja, përvojës dhe arritjeve, nga të cilat ju duhet të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of