Thesaret e fshehura të Sarandës 

28/06/2021 1:27 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Saranda, emri i së cilës vjen nga Manastiri i 40 Shenjtorëve (Santa Quaranta) i vendosur mbi kodrën e qytetit, përveç plazheve të bukura zotëron dhjetëra pasuri arkeologjike dhe natyrore më shumë se çdo qytet tjetër, disa pak të njohura për vizitorët. Butrinti, Finiqi, Mesopotami, Lëkurësi, e plot manastire e kisha bizantine. Vetëm pak kilometra larg janë xhamitë e vjetra të Delvinës, Manastiri i Kamenos, kulinaria, stanet dhe mandarinat e Xarrës, bimësia e Ksamilit dhe rezervatet e midhjes, Nivica me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of