Tjetër koncesion / Hapet procedura për portin turistik “Marina Limion” në Sarandë

12/08/2019 8:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë tjetër koncesion është shfaqur në horizont këtë fillim gushti. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur procedurën e garës për portin “Marina Limioni” në Sarandë që sipas dokumenteve do të ketë një kohëzgjatje 35-vjeçare. “Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka vendosur të implementojë projektin për dhënien me koncesion/Partneritet Publik Privat të portit turistik dhe të shërbimeve “Marina Limion”, propozim i kërkuar. Përzgjedhja e Ofertuesit Fitues do të bëhet në bazë të një procedure konkurruese (procedurë e hapur) sipas kritereve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of