Tkurje nga emigracioni

30/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu   Forcat aktive ne tregun shqiptar te punes vazhdojne te bien. Sipas statistikave te Instat, forcat e punes ne tremujorin e dyte te ketij viti ishin nje milion e 80 mije. Krahasuar me vitin 1995, numri total i forcave te punes eshte ulur me 17.5%. Ne ate vit, Shqiperia numeronte 1.3 milion njerez mes moshes 15 dhe 64 vjeç, te afte per pune.   Sipas specialisteve te zyres se statistikave demografike ne Instat, arsyeja kryesore qe ka […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of