Tkurret tregu i fluturimeve nga koronavirusi, sa do të jenë efektet në të ardhura

16/03/2020 9:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Shifra është e konsiderueshme, do të mbartet për një periudhë më shumë se 1 -vjeçare”   Emergjenca e krijuar në vend për shkak të shtimit të rasteve me koronavis, po jep efekte edhe tek industria e aviacionit. Janë 18 kompani fluturimesh që operojnë në vend dhe për shkak të pezullimit të fluturimeve me Italinë e Veriut, këtij sektori do t’u mungojnë rreth 20 milionë euro në muaj të ardhura. Administratorja e kompanisë të fluturimeve “Albawings”, Etleva Hoxha, në intervistën për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of