Tkurrja e ekonomisë gjermane

26/08/2019 8:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Retë e zeza prej kohësh mbulojnë ekonominë gjermane, dhe në momentin kur ajo mori goditjen e fortë, askush nuk u befasua, shkruan The Economist. Pas disa javësh të tëra sondazhesh të përsëritura dhe analizim të dhënash mbi industrinë prodhuese, të cilat nxorën në pah gjendjen alarmante të kësaj situate, të dhënat e publikuara se PBB-ja e Gjermanisë ishte tkurrur në 0.1% në tremujorin e dytë të këtij viti, krahasuar me tre muajt e mëparshëm, nuk befasuan askënd. Gjatë vitit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of