Toyota: humbjet neto 2.9 miliard euro

15/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint “Toyota Motor” ka ulur per te treten here vleresimet per harkun kohor 2008-2009. Prodhuesi i pare ne Bote i automjeteve e ka vleresuar ne rreth 350 miliard jen (2.9 miliard euro) humbjen neto deri ne 31 mars, per shkak te perkeqesimit te krizes ekonomike. Rishikimi i fitimeve ne ulje, qe tashme eshte transformuar ne humbje, krahasohet me 50 miliard jen (434 milion euro) te ardhura neto te hamendesuara dy muaj me pare dhe 1,720 miliard jen (rreth 15 miliard […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of