Transformimi i biznesit

01/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bizneset gjithnje e me shume po perjetojne transformime te rendesishme. Nje fakt i tille i dedikohet dixhitalizimit, lidhjeve, globalizimit. Fale ketyre dukurive ky transformim eshte radikal, ndikon ne menyre te drejtperdrejte ne natyren e sipermarrjes dhe formon vlera. Asnje industri nuk gezon imunitet ndaj ketij trendi. Do te ndikoje ne sektore te tille, si edukimi, sigurimet, sherbimet, automjetet, veshjet, po keshtu edhe industrite e lojrave, kerkimet, si edhe rrjetet sociale. Nje gje e tille do te thote me shume […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of