Transporti dhe lëvizja në Ballkanin Perëndimor

16/11/2020 12:07 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rrethanat e reja e kanë bërë edhe më urgjente zbatimin e nismave drejt zgjidhjeve më të pastra dhe inovative, për të krijuar ekonomi më të qëndrueshme, dixhitale dhe gjithëpërfshirëse, duke respektuar mjedisin dhe burimet e tij.   Transport i qëndrueshëm për një mjedis më të pastër Transporti i sigurt dhe efikas është thelbësor për të lehtësuar tregtinë dhe zhvillimin ekonomik në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Kjo është e domosdoshme për integrimin e mëtejshëm të tregut në ekonominë e BE-së, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of