Transporti i udhëtarëve do të jetë në kolaps edhe për 2021  

11/01/2021 10:09 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pritshmëritë nuk janë pozitive edhe për vitin 2021 për sektorin e transportit të udhëtarëve në vend. Operatorët e këtij shërbimi kaluan ditët e tyre më të vështira në vitin 2020, për shkak të mbylljes 4-mujore të aktivitetit nga COVID-19. Pas hapjes së shërbimit më 6 korrik, vendosja e kufizimit të orareve të lëvizjeve, frika nga infektimi dhe rregullat e sigurisë shëndetësore ndikuan te rënia e numrit të pasagjerëve. Për 2021, përfaqësues të kompanive të transportit të udhëtarëve parashikojnë përkeqësim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of