Transporti në qershor, rezistojnë vetëm portet

31/08/2020 8:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ndonëse qershori ishte muaji i parë kur vendi u hap pas mbylljes gati tre mujore, aktiviteti i transportit ka qenë i vakët, me përjashtim të transportit detar të mallrave që ka shënuar dhe tkurrjen më të vogël.Sipas INSTAT, Në muajin Qershor 2020, volumi i mallrave dhe numri i pasagjerëve të transportuar me rrugë detare, ajrore dhe hekurudhore, i ndikuar dhe nga situata e krijuar nga Covid-19, rezulton: Volumi i mallrave të ngarkuara/shkarkuara në porte, në muajin Qershor 2020 është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of