Treg i perbashket energjetik

08/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Migena Nelaj Si pritet te perfitoje Shqiperia dhe Kosova nga ngritja e nje tregu te perbashket te energjiser Linja e interkonjeksionit mes dy vendeve dhe investime te tjera pritet te ndryshojne situaten energjetike deri ne 2010 Vetem pak muaj pas shpalljes se Pavaresise se Kosoves, qeveria shqiptare dhe ajo kosovare i kane hapur driten “jeshile” tregut te perbashket te energjise, i cili do te permiresoje ndjeshem situaten energjetike te te dyja vendeve. Ky treg do te shenoje ngritjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of