Tregjet globale te mira, te keqija dhe te shemtuara

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Jamie Robertson Business presenter, BBC World Muaji tetor regjistroi divergjencën më të madhe në tregjet financiare të Botës, duke na u shfaqur të mirë, të keq dhe thjesht të shëmtuar. Sigurisht, në kategorinë i shëmtuar do të klasifikohet Merrill Lynch. Pakujdesia shkatërrimtare e ekspozimit në tregun amerikan të huave me rrezik dhe fitim të lartë rezultoi në rënien e aksioneve të saj me 11% muajin e kaluar, duke shënuar kështu një ulje prej një të tretën gjatë këtij […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of