Tregti, ngadalesojme ritmin me Greqine

20/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKur eksportet po rriten me ritme te dukshme, drejt Greqise kemi eksportuar pothuajse sa nje vit me pare. Fabrika e punimit të metaleve “Kurum” nuk po eksporton më në Greqi, ndërsa ka rritur dukshëm eksportet drejt tregjeve të reja. As rritja e çmimit të metaleve nuk e ka bërë interesant tregun grek. Përfaqësues të kësaj kompanie tregojnë se, ndryshe nga një vit më parë, tashmë nuk po eksportojnë drejt Greqisë dhe kjo vetëm për arsye të mungesës së kërkesës nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of