Tregtia e jashtme – janar-prill 2009: 13.5 milion euro fitim nga kursi

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

Por, prilli ka shënuar ecurinë më negative të eksporteve deri tani Nga Ornela Liperi Të dhënat e tregtisë së jashtme për periudhën janar-prill flasin për një përkeqësim të vazhdueshëm të situatës, me eksportet që kanë shënuar nivelin më të ulët të tre viteve të fundit, duke rënë si në volum ashtu dhe në vlerë. Sa u ndihmuan fasonistët e tekstileve e këpucëve nga zhvlerësimi i lekut Administratori i “Kler”, kompanisë që qep e eksporton këmisha me porosi drejt Italisë, z.Flamur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of