Tregtia sipas grupmallrave

31/01/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në periudhën janar-nëntor të këtij viti ka pasur një luhatje të dukshme të peshës së tregtisë në disa grupe mallrash, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Sipas të dhënave të Institutit Shqiptar të Statistikave (INSTAT), pesha e importeve të grupit “Minerale, lëndë djegëse dhe energji elektrike” ra me 5 pikë përqindje ndaj totalit të importeve krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Sipas të dhënave të INSTAT-it, vlera e importit të tyre për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of