Tregtia sipas grupmallrave janar-shtator

29/10/2012 12:43 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë tregtinë e zhvilluar gjatë nëntemujorit janar-shtator, grupmallrat kryesore që njohën rritje në vlerën e eksporteve ishin “Minerale, lëndë djegëse, energji elektrike” si dhe “Ushqime, pije, duhan”. Sipas të dhënave të Institutit Shqiptar të Statistikave, shënuan rritje, më të kufizuar eksportet e grupit “Prodhime druri dhe letre” krahas atyre të “Makineri, pajisje dhe pjesë këmbimi”. Në këto nëntë muaj, rënia më e madhe u vërejt tek dy prej grupeve më të mëdha në eksporte “Materiale ndërtimi dhe metale”, si dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of