Tregu global

05/04/2021 10:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në vitin 2020, tregu global i bizhuterive luksoze arriti në rreth 18 miliardë euro. “Pjesa e luanit” në të ardhurat e tregut të bizhuterive dhe orëve i atribuohet Kinës, e ndjekur nga Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe India. Vlera e tregut të argjendarive pritet të rritet nga rreth 230 miliardë dollarë amerikanë në 2020, deri në rreth 292 miliardë dollarë në vitin 2025. Një nga risitë në industrinë e bizhuterive janë diamantet e krijuara në laborator, të cilat shpesh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of