Tregu i përthith shpejt luhatjet, pres një mbiçmim të lehtë të Lekut në 2021

25/01/2021 8:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Erjon Taçe, drejtor i Departamentit të Thesarit në OTP Bank Albania   Erjon Taçe, drejtor i Departamentit të Thesarit në Bankën OTP Albania, thotë për revistën “Monitor”, se kërkesa dhe oferta për euro në tregun valutor në gjysmën e dytë të vitit 2020 ka qenë e balancuar, gjë që ka përcaktuar një kurs të qëndrueshëm mes monedhës europiane dhe Lekut. Z. Taçe shton se prania e Bankës së Shqipërisë, si rregullator i luhatjeve të forta dhe të pajustifikuara […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of