Tregu i Punes: Si te perputhet kerkesa dhe ofertar

30/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjeni Pune te Mire dhe te Mire per Pune… Vizitoni punaime.al Nga Romeo SHERKO Përcaktime Pyetje: Cili është përcaktimi për Tregunr Përgjigje: Treg quhet çdo vend ku shitësit e një malli ose shërbimi të caktuar mund të takohen me blerësit e atyre mallrave dhe shërbimeve dhe ku ka mundësi që të ndodhë një transaksion. Pyetje: Cili është përcaktimi për Tregun e Punësimitr Përgjigje: Tregu i Punësimit quhet çdo vend ku Punëdhënësit që ofrojnë punë mund të takohen me Punëkërkuesit që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of