Tregu i reklamave në ngërç

23/03/2020 8:28 AM 0 komente

Shpenzimet për reklama janë të parat që ulen në kohë të vështira. Burime nga agjencitë publicitare pohojnë se pjesa më e madhe e kompanive i kanë ndaluar të gjitha fushatat aktuale dhe kanë anuluar ato që ishin në fazë përgatitjeje. Situata është problematike që tani, por, nëse zgjat periudha e karantinimit, do të përkeqësohet më tej në muajt në vijim. Për momentin vetëm telekomunikacionet, bizneset farmaceutike dhe produktet ushqimore po vijojnë aktivitetin. Kur nuk shesin e nuk blihet, shumë kompani […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of