“Tregu i sigurimeve, duhet reformë tërësore për zhvillimin e tij”

27/04/2020 11:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKadri Morina, Presidenti i EUROSIG/INSIG   Tregu i sigurimeve ka nevojë për reformë tërësore për zhvillimin e tij. Presidenti i EUROSIG/INSIG, Kadri Morina, në një intervistë për “Monitor” nënvizon se nëse kjo nuk ndodh tregu i sigurimeve do të vijojë të ketë peshë të vogël. Sa u takon treguesve financiarë të kompanive, ai thekson se mjaftueshmëria e kapitalit dhe aktivet në mbulim të provigjoneve janë mbi standardet e kërkuara nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare. Si prisni që të ndikohet tregu […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of