Tregu i sigurimeve në Kosovë, ana tjetër e medaljes

24/02/2020 11:39 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ku ngjan dhe ku ndryshon tregu i sigurimeve mes Shqipërisë dhe Kosovës? Pse funksionon sistemi bonus-malus në Kosovë dhe pse tregu del me humbje? Flasin për “Monitor” drejtuesit e kompanive shqiptare që kanë degë në Kosovë   Nëse ka një treg që është i integruar si një shtet i vetëm Shqipëri-Kosovë, është tregu i sigurimeve. Shtetasit e Kosovës që vizitojnë Shqipërinë dhe ata nga Shqipëria në Kosovë nuk kanë nevojë për asnjë sigurim motorik shtesë, si karton jeshil apo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of