Tregu i sigurimeve si ne vitin 2002

12/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Edhe per vitin 2007, tregu vazhdoi te mbetej shume nen nivelin e rajonit. Nese do te kishim te njejta ritme zhvillimi, atehere sigurimet duhet te arketonin 4 here me shume, pra rreth 20 miliard leke ne vit Ekonomia shqiptare ka ecur me ritme shume me te shpejta se tregu i sigurimeve. Depertimi i ketij tregu (raporti midis primeve te arketuara dhe prodhimit te brendshem bruto-PBB) gjate 7 viteve te fundit eshte luhatur ne nivelin 05-06% e PBB-se. Ndonese depertimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of