Tregu i supermarketeve / Zgjerohet SPAR, merr 7 pika të HIPPO Markets

29/06/2020 9:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSpar Albania, që operon në tregun e shitjes me shumicë dhe pakicë të artikujve ushqimorë dhe joushqimorë, ka vendosur të zgjerohet duke blerë një tjetër rrjet më të vogël supermarketesh, i njohur si Hippo Market. Janë të paktën shtatë pika që i kanë kaluar nën kontroll Spar Albania, që zotërohet në 100% të aksioneve nga grupi Balfin. Një marrëveshje e depozituar pranë Autoritetit të Konkurrencës në fund të vitit të kaluar dhe e bërë publike vetëm tani kërkon autorizimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of