Tregu i ujit ne rritje

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një treg që rritet çdo vit, i cili në vitet 2006-2007 ka pësuar rritje të kënaqshme të ardhurash. Sipas të dhënave nga Ministria e Bujqësisë, në 2006-ën tregu total i ujit, import dhe prodhim, përllogaritet në rreth 4 miliard lekë. Importi ka zënë 53% të tregut, ndërsa prodhimi 47% të tij, duke patur një ulje prej 6% krahasuar me 2005-ën. Sipas të dhënave nga operatorët vendas, Uji i Tepelenës zë rreth 1/3 e tregut kombëtar, midis 30% dhe 35% […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of