“Tregu në rritje të lehtë, por duhet edukim i konsumatorit”

18/09/2017 4:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervista/ Flet administratori i Landeslease, Dorin Maraku   Tregu i qirasë financiare po njeh rritje të lehtë nga viti në vit, pas riformatimeve që iu nënshtrua në fazat paraprake të tij, si dhe nën efektin e post-krizës. Kontributin kryesor sot po e jep segmenti i mjeteve të reja, ndërkohë që asetet e tjera mbeten pak të eksploruara. Administratori i Landeslease, Dorin Maraku, tha për “Monitor” se sfidë mbetet edukimi i konsumatorit mbi tregun e qirasë financiare, ndërkohë që themelore mbetet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of