Tregu të diktojë prodhimin, modeli i fermës Xheka

06/07/2020 9:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Artur Xheka zotëron një prej fermave më të mëdha në vend për kultivimin e perimeve në zonën e Shijakut, me mbi 8 hektarë. Ai, si pak të tjerë, nuk kishte lidhje organike me fshatin dhe bujqësinë. I lindur në Tiranë dhe me disa vite në emigrimin, zhvilloi pasionin e tregtimit të prodhimeve organike pas kthimit në Shqipëri. Pasioni për prodhimet bio e nxiti të fillonte biznesin e një njësie për tregtinë me prodhime cilësore, duke blerë nga të gjitha […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of