Tregu Vendas: Dobësohet leku, euro dhe dollari në rritje

11/04/2013 2:38 PM 0 komente

Monedha vendase ka rregjistruar një dobësim kundrejt dy valutave kryesore në treg.

Monedha europiane ka vijuar të forcohet në tregun vendas të këmbimit valutor. 1 euro këmbëhet sot me 140.15 lekë, 0.02 lekë më shumë se dita e djeshme.

Nga ana tjetër, edhe monedha amerikane ka regjistruar një vlerësim pas një dobësimit të shpejtë në ditët e fundit. Dollari është forcuar 0.15 lekë kundrejt ditës së djeshme duke iu afruar tejkaluar kufirin 107 lekë.

1 dollar këmbehet sot me 107.04 lekë.

 

Lekë për njësi të monedhës së huaj

Dollari Amerikan        USD    107.19             +0.15

EURO                             EUR    140.17             +0.02

Poundi Britanik           GBP    164.79             +0.82

Franga Zviceriane       CHF    115.05             0.00

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of