Trema behet austriake

24/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Kompania austriake e ndertimeve Strabag ka blere 51% te aksioneve te shoqerise shqiptare Trema Engineering 2. Sipas informacionit qe kane bere te ditur palet, marreveshja eshte arritur qe ne dhjetor te vitit 2007 dhe procedurat e shitjes se aksioneve jane mbyllur ne fund te muajit prill te ketij viti. Pjesa e mbetur prej 49% te aksioneve do te vazhdoje te qendroje ne duart e Ilir Trebickes, themeluesit dhe aksionerit te vetem te Trema Engineering 2, deri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of