Trendi i ri, veshje të rehatshme

05/04/2021 10:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKriza e pandemisë ka dhënë një goditje të dyfishtë për industrinë e modës. Së pari, kërkesa për veshje dhe këpucë ka shënuar rënien më të fortë historike të regjistruar ndonjëherë, por ka ndikuar gjithashtu të stilet dhe trendet e modës, duke zbuluar preferenca të reja që i shkojnë më shumë përshtat komoditetit. Trendi drejt veshjeve sportive kishte nisur të rritej që para krizës. Në vitin 2019, pati një mbingarkesë në inventarët e këpucëve të lëkurës kudo në botë, për shkak […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of