Trendi i pleqërimit si biznes

03/07/2017 4:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë dhënat e kohëve të fundit të Institutit Kombëtar të Mbrojtjes Shoqërore në Itali (INPS) flasin për rreth 500.000 pensionistë që kanë vendosur të transferohen jashtë Italisë. Por sipas të dhënave të Institutit të Sigurimeve Shoqërore, vetëm 50 italianë kanë transferuar pensionet në Shqipëri, teksa shumë të tjerë jetojnë në Shqipëri, por vijojnë të marrin pensionin ende në Itali. Baci thotë se të moshuarit që jetojnë këtu janë mjaft të kënaqur dhe po nxisin shumë të tjerë të vijnë dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of