“Trepça”, pjesë e pakos së rimëkëmbjes ekonomike

25/05/2020 10:14 AM 0 komente

Kombinati metalurgjik “Trepça” do të jetë pjesë e pakos së dytë fiskale të rimëkëmbjes ekonomike, ka thënë kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, në një vizitë që ka zhvilluar në këtë kombinat. Sipas një njoftimi për media nga zyra e Kurtit, bëhet e ditur se gjatë takimit me drejtuesin e këtij kombinati, kryeministri në detyrë ka thënë se “tash është koha kur ne do të punojmë në ide konkrete në rritjen e kapaciteteve prodhuese dhe të horizonteve të Trepçës”. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of