Trichet: Rimekembja, me shume rregulla

04/10/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Presidenti i Bankës Qendrore Europiane flet për të ardhmen e ekonomisë pas Samitit të Pitsburgut Kërkohet më shumë besim. Rritja ekonomike mund të vijë më shpejt se parashikimi, por maturia është e detyrueshme. Italia nuk është i vetmi vend i Europës që ka një borxh të rritur dhe zhvillimi i saj mund të jetë shumë më i shpejtë. Shtetet me bilanc të fortë pozitiv (Gjermania, Kina, Japonia) duhet të investojnë më shumë. Dollari duhet të forcohet. Falë vigjilencës ndaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of