Truku i tatimeve

13/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint A po perfitojne bizneset vendase nga pergjysmimi i tatim-fitimit, nga 20% ne 10%, qe hyri ne fuqi ne janar te ketij vitir Ndersa tatimet realizojne e tejkalojne planin per tre muajt e pare te vitit, subjekte dhe organizata biznesi ankohen se po para-paguajne tatim fitimi njesoj ose me shume se 1 vit me pare! Nje studio kontabiliteti qe mban llogarite e disa firmave, pohon se shuma qe keto firma duhet te parapaguajne si tatim fitim per muajt e pare […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of