Tsunami i heshtur

22/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint çmimet e ushqimeve po shkaktojne mjerim dhe konflikte sociale ne mbare Boten. Nevojiten zgjidhje radikale  Pamjet e urise zakonisht tregojne sy pa jete dhe bark te fryre. Te korrat nuk kane qene te mira per shkak te luftes ose konflikteve te ndryshme; fillimi i krizes eshte i menjehershem dhe i lokalizuar. Barra e saj bie mbi ata qe tashme jane ne kufi te saj. Pamjet e diteve te sotme jane te ndryshme. “Ky eshte nje tsunam i heshtur”, thote […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of