Turizem-Aventuror: Shqiperia jashte dyerve

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Udhëtim në kufijtë e së pamundurës. Nga zhytjet dhe kampingjet me çadra në bregdet te alpinizmi në malet e veriut Nga Elona Gusmari Turistë me çadra, udhëtarë me çanta shpine, kanotazh në brigjet e lumenjve, alpinizëm, zhytje nënujore, aventurierë territoresh të pashkelura. Këta janë turistët që po përbëjnë një fenomen të ri si alternativë e mbetur për të prekur Shqipërinë në mënyrën që asaj i përshtatet. Ky lloj turizmi është shumë pak i përhapur nëse do të krahasohej me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of