Turizëm/ Operatorët kërkojnë ndërhyrje tek aktet nënligjore

13/02/2017 1:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintZbatimi i ligjit të ri të turizmit po has në vështirësi. Aktet nënligjore të miratuara pak kohë më parë duket se kanë sjellë shqetësime te biznesi turistik, i cili kërkon të ndërhyhet në disa pika për të shmangur burokracitë dhe kostot e tepërta. Përmes një letre të hapur, drejtuar ministres së Zhvillimit të Ekonomisë, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, ata i kanë paraqitur edhe disa propozime: “Nuk ka një ndarje të saktë në kriteret për licencim mes një Turoperatori dhe një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of