Turizmi, a do lëkunden shifrat?!

16/12/2019 10:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdikimi i tërmetit të 26 nëntorit në turizëm nga sektori i hotelerisë është konsideruar i pashmangshëm. Efekti i menjëhershëm i tij është ndjerë tek anulimet e rezervimeve për festat e fundvitit. Por operatorët turistikë shprehen optimistë për të ardhmen. Ata vlerësojnë se sezoni turistik veror 2020 është ende larg dhe për fat të mirë Shqipëria ka kohë të rikuperojë imazhin e saj edhe pse kjo përbën një sfidë më vete. Agjencitë e huaja që kanë marrëdhënie me partnerët shqiptarë për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of