Turizmi dhe udhëtimet, lulëzimi para COVID-19

21/09/2020 11:16 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria u kthye vitet e fundit në një destinacion të preferuar turistik nga njëra anë, duke nxitur investimet në turizëm, sidomos hoteleri, dhe rritjen e agjencive të udhëtimit. Vrulli u ndërpre nga pandemia e COVID-19, duke rezultuar sektori që po shënon humbjet më të mëdha në vend.   “Albawings”, operatori shqiptar i fluturimeve ajrore, me destinacion qytetet italiane, ka rritur me 7% të ardhurat në 4.5 miliardë lekë në 2019-n. Sipas të dhënave nga Tirana International Airport, “Albawings”, kishte 10% […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of