Turizmi i aventurës i reziston pandemisë

28/12/2020 11:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Destinacionet e njohura për natyrën e egër, në Veri, që prej vitesh joshin turistët e huaj, janë kthyer në të parapëlqyerit edhe për shqiptarët. Mungesa e alternativave për të dalë jashtë kufijve, për shkak të pandemisë, si dhe mbyllja e takimeve me “detin”, ka rritur segmentin e turizmit të aventurës, me vizita të organizuara deri në dhjetor. Kryesisht janë grupe të rinjsh apo çifte që kërkojnë turizmin sfidues malor. Familjarët kanë zgjedhur destinacione më të qeta, si Razma. Edhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of