Turizmi kulturor nuk ka sezon

11/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Shkëlqim HAJNO Ky pohim që në krye të këtij vëzhgimi, nuk përbën ndonjë “zbulim” dhe nuk do te meritonte ta perdornim si fjalen kyçe nese ne Shqiperi nuk do te verehej ne praktiken zyrtare si nga dikasteri i linjes, pra Ministria e Turizmit, por edhe ne nivele të tjera të vendimmarrjes vendore, e kunderta. Le te sjellim ndonjë qasje rreth kësaj mendësie të “institucionalizuar” dhe që del krejt jashtë nga strategjitë për “zhvillimin e turizmit gjithëvjetor” në vendin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of